عمل پروتز سینه

عمل پروتز سینه یا ایمپلنت سینه، یکی از کم‌خطرترین و کم‌عارضه‌ترین جراحی‌های زیبایی بدن در خانم‌ها است. سینه‌های بزرگ و خوش فرم، به افزایش حس اعتماد به نفس و حس جذابیت زنانگی در خانم‌ها کمک می‌کند. گاهی بر اثر برخی عوامل، سینه‌ها حالت طبیعی و زیبایی خود را از دست می‌دهند، دچار افتادگی یا عدم تقارن می‌شوند و یا به طور طبیعی کوچک هستند. در چنین شرایطی، عمل پروتز سینه، بهترین و سریع‌ترین راه حل است.

در گذشته مشکلاتی پس از گذاشتن پروتز در سینه‌ها ایجاد می‌شد، از جمله پاره شدن کیسه پروتز و خارج شدن مایع درون آن. همچنین بروز فیبروز یا بافت‌های سفت درون سینه و ایجاد درد و بدفرمی، از دیگر عوارض این جراحی بود. اما امروز به کمک ایمپلنت‌های جدید و تکنیک‌های مناسب جراحی، این عوارض به حداقل ممکن رسیده است.

آیا می‌دانید عمل پروتز سینه با کدام روش‌های جراحی زیبایی می‌تواند همراه شود؟ کدام ناحیه از سینه برای برش انتخاب می‌شود تا پروتز کار گذاشته شود؟ آیا پروتز سینه روی شیردهی اثر می‌گذارد؟ عمل پروتز سینه چیست؟ انواع پروتز سینه از نظر شکل و فرم چگونه است؟ آیا انجام پروتز سینه، اختلالی در شیردهی ایجاد می‌کند؟ آیا پس از عمل پروتز سینه، برای بارداری محدودیتی ایجاد می‌شود؟ جهت مطالعه بیشتر در این خصوص و دریافت پاسخ سوالاتتان، در ادامه همراه ما باشید.

عمل پروتز سینه چه ضرورتی دارد؟
عمل پروتز سینه چگونه انجام می‌شود؟
انواع پروتز سینه از نظر جنس
انواع پروتز سینه از نظر شکل ظاهری
نکاتی که پیش از عمل پروتز سینه باید رعایت شود
فرآیند ۴ مرحله‌ای عمل پروتز سینه چیست؟
مراقبت‌های پس از عمل پروتز سینه
مزایای انجام عمل پروتز سینه چیست؟
نتیجه عمل پروتز سینه
هزینه پروتز سینه چقدر است؟
عوارض عدم انتخاب پزشک باتجربه در عمل پروتز سینه
عمل پروتز سینه چه ضرورتی دارد؟
پروتز سینه یک ماده سیلیکونی نرم و انعطاف‌پذیر شبیه به بافت طبیعی سینه خانم‌ها است. این ایمپلنت در شکل‌های مختلفی مانند دایره‌ای یا اشکی وجود دارد که بسته به فرم سینه‌های هر فرد و انتظاری که از نتیجه عمل پروتز سینه دارند، شکل مناسب پروتز انتخاب می‌شود. با ایجاد یک برش کوچک در پوست سینه می‌توان پروتز را درون سینه قرار داد تا شکل سینه تغییر پیدا کند.

بر اساس پژوهش‌های آماری در زمینه جراحی‌های زیبایی، سینه‌های خوش‌فرم یکی از مهم‌ترین عوامل اعتماد به نفس در خانم‌ها است. حس زنانگی و جذابیت در خانم‌ها با داشتن سینه‌های برجسته و طبیعی، در ارتباط می‌باشد. عوامل بسیاری ممکن است خانم‌ها را از داشتن سینه‌های مورد پسندشان محروم کند:

در برخی خانم‌ها، سینه‌ها به‌طور طبیعی کوچک است. البته باید سن آنها از ۱۸ سال گذشته باشد تا این مسئله کاملا مشخص شود.
پس از بارداری و شیردهی، ممکن است سینه‌ها حالت افتاده پیدا کند و فرم طبیعی خود را از دست بدهد.
در خانم‌هایی که اضافه وزن داشته‌اند اما با کمک ورزش یا عمل‌های جراحی، یک کاهش وزن شدید را تجربه کرده‌اند، سینه‌ها نیز بافت چربی خود را از دست می‌دهد و دچار افتادگی می‌شود.
همچنین خانم‌هایی که دچار بیماری سرطان سینه می‌شوند نیز ممکن است مجبور به برداشتن تمام یا بخشی از سینه‌های خود شوند.
در تمام این موارد، می‌توان از عمل پروتز سینه به عنوان یک راه حل مناسب برای ایجاد سینه‌های بزرگ و خوش فرم استفاده کرد. به طور کلی جراحی پروتز سینه یا کار گذاشتن ایمپلنت در سینه، یک جراحی زیبایی غیر تهاجمی است که چند هدف اصلی را دنبال می‌کند:

افزایش حجم سینه
تغییر در اندازه یا شکل سینه
ایجاد تقارن در سینه‌های نامتقارن
بازسازی سینه، به‌ویژه پس از جراحی سرطان
پروتزهای سینه بسته به جنس و کیفیت، در برخی نمونه‌ها بین ۷ تا ۱۲ سال عمر می‌کنند. همچنین برخی نمونه‌های با کیفیت‌تر حدود ۲۰ سال ماندگاری دارند و یا مادام‌العمر هستند. البته میزان تحرک فرد نیز در عمر پروتزها موثر است. برای مثال در خانم‌های ورزشکار که سینه با تکان‌های زیادی روبرو است، عمر پروتزها کاهش می‌یابد. بهتر است هر ۱۰ سال، معاینه سینه‌ها توسط جراح انجام شود تا اگر پروتزها نیاز به تعویض داشتند، متوجه شوید.

01144252695