علت ایجاد ژنیکوماستی و راه های درمان آن

علت ایجاد ژنیکوماستی چیست؟

ژنیکوماستی یا (Gynecomastia) یا همان عارضه بزرگ شدن پستان مردان، یکی از مشکلاتی است که آقایان با شکایت از آن، به پزشک مراجعه می‌کنند. شاید خیلی چیز مهمی به‌نظر نرسد، فقط جسم یک آقا، مانند یک خانم، دچار تغییر می‌شود و بزرگ شدن پستان مردانه اتفاق می‌افتد. ژنیکوماستی در مردان، موجب بزرگ شدن بافت سینه می‌شود. بزرگ شدن پستان در مردان، در هر دو پستان یکسان نیست و گاهاً ژنیکوماستی در یک سینه رخ می‌دهد و به‌دلیل عدم تقارن متوجه آن می‌شوند.

بزرگ شدن بافت سینه در مردان، به‌دلیل اختلال در غدد درون‌ریز است؛ این مشکل زمانی اتفاق می‌افتد که نسبت استروژن به تستسترون افزایش می‌یابد. از علل به وجود آمدن ژنیکوماستی، به اختلالات هورمونی، مشکلات ژنتیک، افزایش وزن، بیماری و عوارض داروهای خاص می‌توان اشاره نمود. ژنیکوماستی معمولاً با بزرگ شدن پستان ها، دردناک شدن پستان‌ها و گاهاً ترشح از آن‌ها بروز می‌کند. در این شرایط ساده‌ترین روش درمان ژنیکوماستی با ورزش است. شما به‌وسیله درمان ژنیکوماستی با ورزش، می‌توانید این مشکل را در مراحل اولیه کنترل و گاهاً درمان نمایید.

ژنیکوماستی یا بزرگی پستان در مردان یکی از بیماری‌هایی است که در برخی مردان ایجاد شده و با روش‌های مختلف درمان می‌شود. اما گاها به دلیل عدم آگاهی در خصوص دلیل بزرگ شدن پستان در مردان بسیاری از افراد به موقع به پزشک مراجعه نکرده و این مسئله را نادیده می‌گیرند. به همین سبب، در این مقاله قصد داریم به بررسی دلایل بزرگ شدن بافت سینه در مردان و روش‌های مختلف درمان، مانند درمان ژنیکوماستی با ورزش بپردازیم. همراه ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

01144252695